Produkty

Parapety jsou důležitou součástí okna

Kvalitní venkovní parapet je pro stavební otvor velice důležitým prvkem z hlediska zajištění proti vodě. V případě použití nekvalitních parapetních plechů může docházet k pronikání vody do zdiva stavebního otvoru. To má vliv jak na životnost zdiva, tak na jeho izolační vlastnosti. Neblahé vlivy se mohou následně přenášet i na okenní konstrukci, když není použita montáž s parotěsnou a paropropustnou páskou přes montážní pěnu (TNI 74 6077). Vlhkost začne pronikat do montážní pěny, která se nasákne a začne ztrácet svoje izolační vlastnosti.

Radím Vám tedy, na parapetu se nevyplatí šetřit!  

Interiérový parapet plní funkci hygienickou. Je důležité, aby z něho šel dobře otírat prach a v neposlední řadě, aby dobře vypadal. Vnitřní parapet dotváří vzhled celého interiéru a k dřevěnému oknu se hodí jak jinak než dřevěný parapet.

Venkovní parapety z eloxovaného hliníku

Venkovní parapety dodáváme od německé firmy Gutmann. Parapety jsou uzpůsobeny pro montáž na naše dřevěná eurookna, kde se navlečou do polodrážky na dolním rámu okna a zafixují šroubem s krytkou. Parapet se vyrábí ve třech odstínech eloxu: světlý bronz, tmavý bronz, přírodní hliník a v bílé krycí barvě. Odstíny jsou stejné jako u křídlových a rámových okapniček okna. Hloubky parapetů jsou od 50 do 360 mm. Venkovní parapet je zakončen boční krytkou z eloxovaného hliníku v provedení k zaomítnutí do fasády nebo k přiložení k fasádě.  

Hliníkový eloxovaný parapet Vám vydrží opravdu dlouho, neoxiduje, nemění barvu, nebudete ho nikdy muset natírat a je levnější než měděný parapet.

Venkovní parapety a jejich montáž

Montáž parapetů je velice důležitá pro jejich funkčnost, proto doporučuji nechat ji na odbornících. Velký vliv na životnost celé okenní konstrukce má hydroizolace připojovací spáry, a to hlavně v místě pod parapetem, kde je okno nejvíce namáháno deštěm. Naše firma je certifikovaným dodavatelem připojovací spáry podle TNI 74 6077 s použitím komponentů firmy Tremco Illbruck. 

Proč si nás vybrat?

VLASTNÍ VÝROBA
I MONTÁŽ

Na celé realizaci se podílí naši zaměstnanci, za jejichž kvalitní práci ručíme.

VŽDY JEDNÁTE
S ODBORNÍKEM

Naši kolegové své práci opravdu rozumí, to poznáte v každé fázi zakázky.

DLOUHODOBÉ
HODNOCENÍ ZÁKAZNÍKŮ

Prozkoumejte i recenze našich zákazníků na Google či Firmy.cz.

Hodnocení našich zákazníků

Nezávazná KONZULTACE

Zvažujete, jaká okna jsou pro Vás nejlepší? Jaký vybrat design? Co přinese nejlepší poměr cena / výkon? Jsme tu pro Vás a se vším Vám s radostí poradíme. Za více než 30 let jsme nasbírali obrovské množství zkušeností, které Vám rádi předáme a připravíme řešení přesně pro Vás.

  1. Napište nám nebo zavolejte.
  2. ​Ozveme se Vám do 24 hodin.
  3. Probereme Vaše požadavky, zodpovíme otázky.
  4. Do 48 hodin budete mít cenovou nabídku na míru zpracovanou naším odborníkem.