Dřevěná okna / Eurookna

Hezká okna z přírodního materiálu, okna ze dřeva.

Špaletová okna

Tradiční špaletová a kastlová okna s nenapodobitelným vzhledem. 

Vchodové dveře

Dřevo, poctivý materiál pro poctivé vchodové dveře.

Příslušenství

Kompletní nabídka se vším co je pro dřevěná okna a dveře potřeba.

Špaletová okna a kastlová okna

Špaletová okna, někdy nazývaná jako kastlová okna, navazují na tradici výroby oken z přelomu minulého století. Jsou vhodná do stylových stavení a nutností pro památkově chráněné zóny! Nyní nastává čas původní již vysloužilá okna vyměnit. Naše špaletová okna jsou vyráběna jako repliky původních špaletových oken nebo jako moderní špaletová okna s lepšími izolačními vlastnostmi a izolačním dvojsklem. Špaletová okna jsou vyráběna za pomoci moderních, počítačem řízených strojů a lakována robotem. Takto vyrobená okna vypadají stejně jako okna původní, ale mají delší životnost a příznivější cenu.

Dřevěná špaletová okna - provedení

Špaletová okna Vám vyrobíme podle vašeho přání v následujících provedeních:

  • špaletová okna s venkovním izolačním dvojsklem - konstrukce vnějšího okna je hlubší, aby bylo možné vložení dvojskla ale byli zachovány tenké pohledové proporce. Liak při pohledu na dům vůbec nepozná že okna mají izolační dvojskla. Okno je vhodné do historických budov nebo stylových stavení. Okno výborně izoluje, protuplnost tepla oknem je pohých Uw = 0,95 W/(m2*K).
    Vysoká zvuková izolace Rw = 46 dB, proto je okno vhodné i do rušných měst. 
  • špaletová okna s jednoduchými skly - toto špaletové okno vychází z původních historických oken, má štíhlou konstrukci, skla mohou být zalištována nebo zatmelena. Okno může být zdobeno podle originálu ve vašem domě. Toho špaletové okno je vhodné do přísně chráněných památkových zón. 
  • špaletová okna s vnitřním izolačním dvojsklem - okno se stejným venkovním vzhledem jako okna původní. Vnitřní okno je zesílené a osazené izolačním dvojsklem, které zlepšuje izolaci okna. Špaletové okno vhodné do historických budov, které nejsou tak přísně chráněné. NEDOPORUČENÁ VARIANTA! Venkovní jednoduché sklo se zákonitě bude při změně teplot rosit. 
  • špaletová okna s izolačními dvojskly venku i uvnitř - konstrukce vnějšího okna je lehce zesílena aby bylo možné vložení dvojskla do obou křídel. Pro ty kdo chtějí krásu špaletových oken spolu s maximální izolační vlastností. 
  • Okna vyrábíme z kvalitních smrkových nebo dubových hranolů.
  • Zasklení je standardně izolační dvojsklo v exteriéru a jednoduché sklo v interiéru.
  • Kování je uspůsobeno původnímu vzhledu oken, kličky se mohou repasovat nebo nahradit replikou.
  • Povrchová úprava je provedena ve špičkové ROBOTICKÉ LAKOVNĚ. Na výběr je ze 13 barevných odstínů lazu, krycích barev RAL nebo NCS a nožnost dvoubarevného provedení v kombinaci lazura/krycí barva

Referenční fotografie staveb, pro které jsme vyráběli špaletová okna

Dřevěná okna špaletová foto


Tyto špaletová okna jsou ukázky různých provedení, která vyrábíme. Můžete si prohlédnou okna se zdobením i bez něho.

Hlavice a patice pro okna špaletová

Špaletová okna byla různě zdobena, honosnost a kvalita ozdobných prvků záležela na vkusu ale i movitosti investora. V dnešní době je k dostání poměrně velké množství prefabrikovaných hlavic a patic pro špaletová okna. V případě potřeby můžeme zhotovit přesnou kopii ozdob původního okna.

Ozdobné klapačky a poutce

V mnoha případech mají špaletová okna zdobené klapačky a poutce profilací. Dříve si každý mistr stolařský dělal zdobení podle svých možností a nástrojů, které měl k dispozici. Proto se na špaletových oknech setkáváme s různými průřezy klapaček i poutců. Tyto ozdobné profilace umíme také napodobit nebo přesně okopírovat. 

Kování pro špaletová okna

Naše špaletová okna můžeme osadit různými druhy kování podle vašeho výběru. Sortiment oliv, půloliv, rozvor, distančníků, okenních záskoček, závěsů (pantů) a jejich krytek je poměrně velký. Stačí si tedy vybrat tvar a barevné provedení. Pokud Vám současná produce kování nebude vyhovovat je možné zajistit repasování původního kování.

Špaletová okna - výměna

Výměna špaletových oken se může zdát jako velký zákrok do konstruce budovy. Spousta zákazníků se výměny špaletových oken za moderní dřevěná špaletová okna bojí, protože jim jejich známí vyprávěli jaký je po výměně oken nepořádek. Jak se říká "když se kácí les létají třísky" je samozřejmě pravda ale naši zaměstnanci jsou na výměnu oken vyškoleni a vybaveni moderním nářadím. Vymění okna velice rychle, odpad uklidí a popřípadě i zlikvidují použitá špaletová okna na skládce. Když se vyměňují stará špaletová okna za nová nezůstane ani moc poničeného ostění, protože okna mají totožné rozměry. Proto se výměny nebojte! čím dříve se k ní odhodláte tím dříve Vám naše špaletová okna budou dělat radost a šetřit náklady na vytápění.  

Špaletová okna ceník

Ceník na špaletová okna bohužel nemůže obsáhnout všechny varianty oken. Nevěšte však hlavu, pošlete nám mailem rozměry oken, členění a naši rozpočtáři Vám zpracují cenovou nabídku na dřevěná špaletová okna přímo na míru. Pokud budete potřebovat odbornou konzultaci tak není problém domluvit schůzku přímo u nás ve výrobně, kde vám vše ukážeme a můžeme předvézd i výrobní postup na špaletová okna.

Výkres špaletová okna

Kalkulace nových oken ZDARMA!

Poptejte u nás realizaci nových oken na emailu: info@oknasirer.cz nebo zavolejte a proberte vše s technikem na 311 585 207

Vytvořeno v systému shopadmin® 2021 - 2023

(c)Všechna práva vyhrazena Miroslav Šírer 2020