Dřevěná okna / Eurookna

Hezká okna z přírodního materiálu, okna ze dřeva.

Špaletová okna

Tradiční špaletová a kastlová okna s nenapodobitelným vzhledem. 

Vchodové dveře

Dřevo, poctivý materiál pro poctivé vchodové dveře.

Příslušenství

Kompletní nabídka se vším co je pro dřevěná okna a dveře potřeba.

Parapety jsou důležitou součástí okna

Kvalitní venkovní parapet je pro stavební otvor velice důležitým prvkem z hlediska zajištění proti vodě. V případě použití nekvalitních parapetních plechů může docházet k pronikání vody do zdiva stavebního otvoru. To má vliv jak na životnost zdiva tak na jeho izolační vlastnosti. Neblahé vlivy se mohou následně přenášet i na okenní konstrukci, když není použita montáž s parotěsnou a paropropustnou páskou přes montážní pěnu (TNI 74 6077). Vlhkost začne pronikat do montážní pěny, která se nasákne a začne ztrácet svoje izolační vlastnosti.

Radím Vám tedy na parapetu se nevyplatí šetřit!  

Interiérový parapet plní funkci hygienickou. Je důležité aby z něho šel dobře otírat prach a v neposlední řadě aby dobře vypadal. Vnitřní parapet dotváří vzhled celého interiéru a k dřevěnému oknu se hodí jak jinak než dřevěný parapet.

Vnitřní dřevěné parapety

Vnitřní parapety můžete koupit v různých provedeních od parapetů z plastu přes dřevotřísku ale my Vám nabízíme něco extra! Parapety z masivního dřeva v barvě oken! Dřevěné parapety zaměříme, vyrobíme, nalakujeme do stejného odstínu jak vaše eurookna nebo špaletová okna a přijedeme je namontovat. Vám už potom budou dělat jen a jen radost. 

Parapet je vyrobený jako sendvičová konstrukce. Toto řešení je nevyhnutelné pro zajištění tvarové stálosti. Parapet má masivní nos z dubu nebo buku. Samotná parapetní deska se podle domluvy vyrábí buď z laťovky nebo z MDF desky, která je z obou stran odýhována dubovou nebo bukovou dýhou. Složení parapetu je patrné z řezu parapetem viz obr. nahoře. 

Venkovní parapety z eloxovaného hliníku

Venkovní parapety dodáváme od německé firmy Gutmann. Parapety jsou uzpůsobeny pro montáž na naše dřevěná eurookna, kde se navlečou do polodrážky na dolním rámu okna a zafixují šroubem s krytkou. Parapet se vyrábí ve třech odstínech eloxu: světlý bronz, tmavý bronz, přírodní hliník a bílé krycí barvě. Odstíny jsou stejné jako u křídlových a rámových okapniček okna. Hloubky parapetů jsou od 50 do 360mm. Venkovní parapet je zakončen boční krytkou z eloxovaného hliníku v provedení k zaomítnutí do fasády nebo k přiložení k fasádě.  

Hliníkový eloxovaný parapet Vám vydrží opravdu dlouho, neoxiduje, nemění barvu, nebudete ho nikdy muset natírat a je levnější než měděný parapet.

Venkovní parapety a jejich montáž

Montáž parapetů je velice důležitá pro jejich funkčnost, proto doporučuji nechat jí na odbornících. Velký vliv na životnost celé okenní konstrukce má hydroizolace připojovací spáry a to hlavně v místě pod parapetem, kde je okno nejvíce namáháno deštěm. Naše firma je certifikovaným dodavatelem připojovací spáry podle TNI 74 6077 s použitím komponentů firmy Tremco Illbruck

Vytvořeno v systému shopadmin® 2021 - 2023

(c)Všechna práva vyhrazena Miroslav Šírer 2020