Dřevěná okna / Eurookna

Hezká okna z přírodního materiálu, okna ze dřeva.

Špaletová okna

Tradiční špaletová a kastlová okna s nenapodobitelným vzhledem. 

Vchodové dveře

Dřevo, poctivý materiál pro poctivé vchodové dveře.

Příslušenství

Kompletní nabídka se vším co je pro dřevěná okna a dveře potřeba.

Montáž oken musí být kvalitní 

Okna Šírer jen s kvalitní montáží i3.

Kvalitní okna je nutné také kvalitně namontovat do stavby. Bez kvalitní montáže okno ztrácí svoje deklarované vlastnosti a investice do okna se stává zmařenou. 

Montáž na pěnu již nesplňuje náročné požadavky na utěsnění připojovací spáry okna. Problémem klasické polyuretanové pěny je její nedostatečná dilatace a nasákavost vodou. Při pohybech stavby se pěna utrhne od ostění a působením vlhkosti se časem rozpadá. Nepatrné spáry mezi okenním rámem a zdí způsobují zatékání dešťové vody a v zimních měsících vznik tzv. chladných rohů, na kterých kondenzují vodní páry a vytvářejí ideální podmínky pro tvorbu plísní. V takovém případě není okno zcela spojeno se stavbou. Potom přes ní může začít proudit vzduch nebo zatékat voda. Objevily se i případy propršení připojovací spáry přes pěnu. 

Aby se okno stalo homogenní součástí domu, je nutné jej spojit způsobem, který odstraní i ty nejmenší spáry mezi oknenním rámem a ostěním. Takové spojení musí mít trvalou životnost a musí odolat jak výkyvům počasí, tak i různým mechanickým vlivům. 

 My montujeme naše okna a vchodové dveře pomocí moderního těsnícího systému illbruck i3, který řeší přirozené spojení okna s domem dvěma způsoby:

 • Systém rozpínavé hloubkově impregnované pěnové pásky illmond Trio+ s velmi kvalitní samolepící vrstvou pro zajištění přirozeného spojení.
 • Systém speciálních venkovních a vnitřních fólií TwinAktiv s vnitřní tepelnou izolací a velmi kvalitní vrstvou zajišťující trvalé spojení  okenního rámu s ostěním. 

Více informací o spojení okna s domem illbruck i3.

Pro montáž oken nabízíme tyto možnosti 

1. Správná montáž oken pomocí komprimační pásky Illmond Trio + (Doporučená varianta)

Doporučená varianta hlavně pro novostavby. Komprimační práska Tremco Illbruck ilmond Trio + je nejmodernějším výrobkem pro utěsnění připojovací spáry. 

 • Rychlá montáž
 • Montáž bez omezení teploty
 • Trvalá dilatace
 • Zelený výrobek bez emisí
 • Záruka na systém 10 let

2. Spojení okna s domem pomocí systému paropropustných a parotěsných folií TwinAktiv a flexibilní PU pěny (Standardní varianta)

 • Varianta vhodná do rekonstrukce i novostavby. Důležité je použití flexibilní pěny, která se vyrovnává s dilatací ostění a neutrhne se. Pásky řeší protečení a průvzdušnost spáry, pěna zase tepelnou a hlukovou izolaci. Na tento systém poskytujeme záruku 10 Let. 

3. Montáž na samotnou polyuretanvou pěnu (Nedoporučená zastaralá varianta!)

 • Nesplňuje požadavky Technické normalizační informace 74 6077.
 • Pokud budete chtít mermomocí ušetřit peníze provedeme i tuto varintu montáže ovšem pouze se zárukou 2 roky na okna i připojovací spáru. 

Montáž oken a norma TNI 74 6077

V dnešní době se konečně začala konat osvěta ohledně montáže oken v podobě TNI 74 6077 Okna a vnější dveře požadavky na zabudování, kde si může každý montážník, výrobce oken, projektant nebo stavebník přečíst co má správná montáž oken splňovat. 

Hlavní fakta a podmínky pro montáž oken:

 • připojovací spára musí mít téměř nulovou průvzdušnost
 • výměnou oken lze zajistit úsporu měrné spotřeby tepla na vytápění až 40% - záleží na kvalitě okna a jeho montáži
 • výměnou oken se nesmí zhoršit hygienické podmínky v domě. Je nutné zajistit přísun čerstvého vzduchu do domu a přísun vzduchu pro plynové spotřebiče podle TPG 704 01. TOTO MUSÍ ZAJISTIT STAVEBNÍK, JEHO PROJEKTANT NEBO DODAVATEL STAVBY! 
Vytvořeno v systému shopadmin® 2020

(c)Všechna práva vyhrazena Miroslav Šírer 2020